top of page

Projekt dotyczący utrzymania zdolności do pracy przez cały okres aktywności zawodowej

tablica__fundusz_60x40_wersja_2_tablica​_fundusz_60x40.jpg

Zakres wykonanych prac:
1. Zakup i wyposażenie w podest ruchomy przejezdny – podnośnik nożycowy elektryczny, którego zadaniem jest poprawienie bezpieczeństwa prac na wysokości.
2. Zakup i wyposażenie w manipulator próżniowy, wózek do załadunku płyt, stojak lakierniczy oraz wózek paletowy, których zadaniem jest zmniejszenie obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego


Firma Modultop pozyskała dofinansowanie w wysokości 138.000,00 zł brutto z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.


Wartość inwestycji brutto: 179.834,88 zł

Zdecydowaliśmy się wziąć udział w projekcie by poprawić warunki pracy naszych pracowników. Zadania pracowników na stanowisku, który to został objęty projektem: pracownik produkcji/pakowanie formatek z kwarcospieku to: przygotowywanie i oklejanie specjalną folią płyt, nakładanie kwarcospieku, obsługiwanie maszyn i urządzeń produkcyjnych, posługiwanie się elektronarzędziami, przeprowadzanie kontroli jakości wyrobów, pakowanie i etykietowanie wyrobów gotowych, wykonywanie ręcznych prac transportowych: przenoszenie płyt ze spieków kwarcowych, tafli szkła o wadze ok. 80 kg i powyżej w zależności od grubości i wielkości. Płyty mają grubość 3 - 12 mm, wymiary 1000x3000mm i 1620x3240mm. Płyty o większej grubości przemieszczane są suwnicą, której z uwagi na uwarunkowania technologiczne nie można zastosować do transportu płyt o mniejszej grubości. Ich transport odbywa się ręcznie z narażeniem na znaczne obciążenie układu ruchu. Dlatego też głównym zamierzeniem projektu było poprawienie bezpieczeństwa prac na wysokości poprzez zakup i wyposażenie w podest ruchomy przejezdny – podnośnik nożycowy elektryczny Sinoboom 1932ME oraz zmniejszenie obciążenia układu mięśniowo-szkieletowego poprzez zakup i wyposażenie w manipulator próżniowy, wózek do załadunku płyt, stojak lakierniczy oraz wózek paletowy elektryczny.

MASTER-23_TESTO-CON-IMMAGINE-DI-SFONDO.jpg
1091_n_GeniusRSA_slider1_rid.png
bottom of page